7ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Ανατολικής Ρωμυλίας 105, 165 62 Ανω Γλυφάδα

Αγώνες για τη χρονιά 2008 -2009

Οι μαθητές του σχολείου μας συμμετείχαν σε αγώνες μεταξύ σχολείων της Δ' Αθήνας και είχαν                                                       τις ακόλουθες επιδόσεις ανά άθλημα. Ανεξάρτητα από τη θέση που πήραν τους συγχαίρουμε για την προσπάθεια τους.

- ΑΝΩΜΑΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ 3000 μ.

Βάνας Φώτιος  : 3ος

- ΣΤΙΒΟΣ 600 μ

Βάνας Φώτιος : 3ος

- ΜΠΑΣΚΕΤ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Η ομάδα του μπάσκετ που αποτελείται από τις :

Πούλη Πετρίνα , Σεργοπούλου Ειρήνη , Δερνίκα Ελένη, Ραπανάκη Μαρία, Καρακλή Ελισάβετ, Σεργοπούλου Σταυρούλα , Κουτσοπαναγιώτη Μελίνα, Αγγελή Δέσποινα και Μπότσαϊ Ευγενία πήρε την 3η θέση .

-ΜΠΑΣΚΕΤ ΑΓΟΡΙΩΝ

Η ομάδα του μπάσκετ που αποτελείται από τους :

Παττές Παναγιώτης, Γκαβασιάδης Ιωάννης, Αυγερινός Γιώργος, Σουγκάκης Νίκος, Δεναξάς Μάρκος, Καραθανασόπουλος Ορφέας, Γεωργακόπουλος Παναγιώτης, Αργυρούδης Σπυρίδων , Βάνας Φώτης, Σπυρόπουλος Χριστόφορος, Σπυρόπουλος Δημοσθένης

αποκλείστηκαν από τον πρώτο αγώνα

- ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Η ομάδα ποδοσφαίρου που αποτελέιται από τους :

Στεφανίδης Κωνσταντίνος , Κόντι Τέοντορ, Κίτσα Λούις, Καναράς Δημήτρης, Λιτόπουλος Νίκος, Παπαγεωργίου Μάριος, Κορμανιώτης Κυριάκος, Φανάρης Απόλλωνας , Φανάρης Βασίλης , Παναγόπουλος Παναγιώτης, Σκούρας Σπύρος, Φαρδούλης Κυριάκος, Τραγαζίκης Φώτης, Γιαννόπουλος Μάρκος, Γκόκας Θωμάς, Κορόσης Χρήστος , Γοτουχίδης Γιώργος

έφτασε στον ημιτελικό ομίλου Τραχώνων με 2 νίκες και 1 ήττα

-ΒΟΛΛΕΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ

Η ομάδα του βόλλευ που αποτελείται από τις :

Τσιώλη Αικατερίνη, Ησαϊάδη Ευθαλία, Αγγελίδου Ελένη, Αγρογιάννη Βασιλική, Σερραίου Μακρίνα, Γιεσσαγιάν Μελινέ, Μαρκοπούλου Μαρίνα, Χάνδακα Αναστασία, Ζαμπέλη Ιωάννα, Βεργούνη Βασιλική, Μπότση Γεωργία

αποκλείστηκαν από τον πρώτο αγώνα.

-ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Οι μαθήτριες Παναγιωτοπούλου και Τσιπλάκη στο Διπλό Σκιφ πήραν την 2η θέση στους αγώνες Β' φάσης στα Χανιά  και προκρίθηκαν στους τελικούς πανελληνίων αγώνων στον Σχοινιά. . Στον τελικό Πανελληνίων Αγώνων Κωπηλασίας                         κατέλαβαν την 6η θέση .

Στους ίδιους αγώνες οι μαθητές Βαλσαμής Γεώργιος και Βαλσαμή Ειρήνη κατέλαβαν την 6η θέση στον τελικό.

- ΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Ο μαθητής Παπουτσής Γεώργιος κατέλαβε την 1η θέση στα 100μ, 200μ, 400μ, επιφάνειας  παμπαίδων Α'                  στο χειμερινό πρωτάθλημα Νότιας Ελλάδας .

Η μαθήτρια Χρηματοπούλου Κατερίνα πήρε την 1η θέση και έκανε πανελλήνιο ρεκόρ στα 50μ Απνου